Jak správně vybrat podlahu

podlaha_tenhle.jpg

 

Podlaha je základem každého prostoru. Není důležitý jenom její vzhled, ale i funkce, na kterou bude podlaha využívána. Do vašeho baráčku si pravděpodobně vyberete jiný typ než který by zvolil majitel firmy do své výroby. Ten by zřejmě zvolil průmyslové podlahy.

Ekologický boj s hmyzem

Vybodněte se na nekonečný boj pomocí chemických zbraní. Zaprvé i v normálním lidském světě válek jsou tyto nechutné zbraně pro svoji krutost zakázané.

Nejpoužívanější stavební materiál

Oriented Strand Board neboli OSB desky, jsou jedním z nejpoužívanějších materiálů ve stavebnictví. Co to vlastně OSB deska je, na co se používá a kde nakoupíte nejlevnější OSB desky?

OSB desky jsou desky, které se lisují z velkých třísek, které jsou na vnějších stranách desky orientované rovnoběžně a ve středu náhodně. OSB desky jsou charakteristické vysokou odolností a kvalitou.

Nejčastěji se používají pro dřevostavby, na opláštění stěn, pro podlahové krytiny, výrobu beden, střešních záklopů apod.

Nejlevnější OSB desky nakoupíte u prodejce Dřevoobchod Liška, kde vám zkušení prodavači poradí osobně nebo e-mailem v případě nákupu online.

Co s nevyužitými palubkami?

Pokud vám doma zbyly palubky, které jste nepoužili, rozhodně je nevyhazujte. Můžete je použít i na spoustu dalších věcí. Poslouží třeba jako oživující prvek ve vašem interiéru. Dají se použít na obklady menších částí vaší zahrádky, nebo balkónu. Možností je opravdu spousta, tak se nebojte a dejte příležitost vaší kreativitě. Jestli vás nenapadne nic, nevadí. Uložte si je někam na dohled a věřte tomu, že inspirace přijde ve správnou chvíli. Kdo si počká, ten se dočká.

Palubky jsou ideálním typem podlah do každého interiéru

palubky

Dřevo se dnes používá také při stavbě teras, pokládání podlah či výrobě interiérových dveří. Tento přírodní materiál je velmi oblíbený především pro svou zdravotní nezávadnost. Má dlouhou životnost, je pevné a také vysoce kvalitní. Například palubky, které jsou dnes používány při pokládce podlah, jsou velmi praktickým řešením a navíc skvěle vypadají. Dřevo jako takové se používá při výrobě nábytku, dveří a podobně.

Uplatnění dřevo v interiérech nachází samozřejmě také v nábytku. Je nejpoužívanějším materiál při pořizování podlahových lišt a stejně jako palubky se pro konstrukci podlah používají nyní také OSB desky.

Lupající vazníky

Mezi zákazníky, kteří si nechali opravit střešní konstrukci se vyskytl hodně frekventovaný problém - lupající vazníky. Na server forum-tzb.info napsal uživatel Vašek: "Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zajímavou věc. Máme na domě sbíjený vazník s rozpětím od 8 do 16m. Vazník v létě i v zimě lupe. Ale tak že mě to v noci budí protože se klepe celý dům a mám dojem, že od těch lupanců praskají i zdi. Četnost lupání je v zimě cca 5 za den v létě pak i 50 denně. Byla tu i firma, která vazník vyráběla a neshledala nic závadného. Já mám podezření na špatné ukotvení. Vazník je ukotven ve středu do betonového stropu a na krajích do věnce. Tam si myslím že by neměl být pevný spoj ale jen kluzky. Máte prosím někdo s tímto podobné zkušenosti, popřípadě nějaký způsob řešení? Děkuji". Jaké mu doporučili ostatní uživatelé řešení? Jednoduché - uložit vazníky na teflon. Vašek poté s radostí odpovídal: "Vazníky byly uloženy na teflonové kluzky, zdviženy tak aby se nedotýkaly stropu a problém byl odstraněn."

Starejte se o komín - vydrží vám déle

vrtání komínů ZlínNaše společnost provádí frézování a vložkování komínů všude po celém území Zlínska. Poskytujeme kompletní konzultace a obhlídky, navrhneme individuální cenu přizpůsobenou Vaším podmínkám a potřebám.


Kdy je potřebné vložkávání a frézování komínů?


Frézování a následné vložkování komínů Zlín je vhodné provádět tehdy, když si to žádá daný spotřebič, kotelna nebo Váš domácí krb.

K čemu jsou vazníky dobré?

Téměř každý větší či menší dům postavený v době před revolucí si dnes žádá rekonstrukci. Nejvíce trpí střechy, do kterých proniká vlhko a zima do domu. Nové střechy jsou postaveny na vazníkové konstrukci, ale příhradové mají daleko širší uplatnění a já Vám ukážu proč.
Jako vždy je hlavním faktorem nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Opět se hledají úsporná opatření. Tyto příhradové vazníky využívají téměř všechny moderní supermarkety a obchodní centra. A to je důvod, proč hledat po výhodné a hlavně kvalitní nabídce.

Joomla SEF URLs by Artio