Rozkládací jídelní stoly - Estetické a praktické v jednom

rozkládací jídelní stoly

Každý jídelní stůl má své výhody. Ať už je to cena, estetika, praktika nebo další líbivé vlastnosti. Rozkládací jídelní stoly mají výhodu zejména v té praktické části.Ale i na základě tomu nebrání míti více vlastností, které jsou líbivé jako cena a estetika.

Prakticky 2v1

Hlavní praktikou jídelních stolů je zejména jejich možnost rozšířit jídelní plochu. Princip je jednoduchý. Častokrát se třetí jídelní deska, v některých případech i čtvrtá, skrývají ze spoda základní desky rozkládacího jídelního stolu. Pro aplikaci těchto desek je buďto nutné jídelní stůl roztáhnout od sebe a nebo v některých případech složit desky ke koncům jídelních stolů. V takovýchto případech se jídelní plocha zvýší o jednu třetinu nebo dvojnásobně. Díky tomu jsou rozkládací jídelní stoly praktické pro menší domácnosti, které potřebují skladovat při standardních situacích menší plochu jídelního stolu. V případech návštěvy rodinných příslušníků nebo přátel je pak možné tento stůl rozložit a zvětšit jídelní plochu. Je to snadné, praktické a samotné rozležení častokrát nepotrvá déle jak dvě minuty.

rozkládací jídelní stoly

Rozkládací jídelní stoly musí být vyrobeny z kvalitního materiálu

Někdo si nedokáže zdůvodnit vyšší cenu, kterou mají rozkládací jídelní stoly. Avšak cena je odůvodněná dvěma faktory. Kvalitou materiálu a praktickou hodnotou. Není snadné vytvořit lehký dřevěný rozkládací stůl z levného materiálu. Rozkládací jídelní stoly musí být totiž pevné a odolné. Ačkoliv jsou případy, kdy třetí deska je vytvořena v některých případech z levnějšího materiálu jako je klasická dřevotříska nebo plast. Tento fakt se v těchto případech dokáže podepsat na ceně, cena díky tomu může klesnout. I toto je jeden ze způsobů, jak mohou být rozkládací jídelní stoly levnější.

rozkládací jídelní stoly

Rozkládací jídelní stoly LONDON a LUX 2020

LUX 2020 patří mezi špičkové rozkládací jídelní stoly. Stůl je vyroben z masivního bukového dřeva s výraznou kresbou. Stůl je možné zvolit v různých rozměrech. Stůl se může chlubit jakožto dominantní prvek každého moderního interiéru. Deska, sloužící jako prodloužení stolu, se skrývá pod deskou stolu v základu. Stůl je možné rozložit o dvě velikosti maxima 50 cm. Nohy samotné jsou součástí rozložení, takže nebude prodloužena pouze samotná deska, ale také nohy budou stále zabírat rohy stolů. Díky tomu jsou vytvořeny podmínky komfortu pro všechny stolující stejným způsobem. Stůl je upravený mořením a lakováním a ačkoliv je stůl vyrobený z buku, je možné vybrat z odstínů dřeva v nabídce.

Rozkládací jídelní stůl

Rozkládací jídelní stoly LONDON jsou inspirovány anglickou stylovostí a vynalézavostí. Stůl je vytvořený tak, aby jeho hranaté šikmé nohy byly překryty deskou se zkosenou hranou. Konstrukce, která byla použita, tak zajišťuje velkou stabilitu. Stejně jako v případě LUX 2020, i zde je pod stolovou deskou ukraty rozkládání. Stůl je rozložitelný za pomoci odsunutí páru noh na jedné straně od plátu a následným vložením rozkládacího dílu. Rozklad je možný až o 45 cm. Podobně, jako u LUX 2020, i zde díky tomu, že nohy po rozložení zůstanou ve svých rozích, zajistíte stejné pohodlí všem stolujícím. Stůl je vyrobený z masivu a je možné na míru vytvořit až 4 další velikosti.

rozkládací jídelní stoly

Rozkládací jídelní stoly mají své výhody hlavně díky své praktičnosti. Jsou tak vhodné do menších domácností nebo klidně kuchyněk či jídelen, které nejsou schopné pojmout standardně velké stoly z masivu.

Joomla SEF URLs by Artio