Vazníky nebo krovy?

Při rokonstrukci střech se pravděpodobně budete rozhodovat mezi vazníky a tradičním kovem. Nemůžeme všeobecně říci, zda je vazníková konstrukce kvalitnější než krov. Existují situace, kdy si každé řešení najde své uplatnění. 

U podkrovních domů se doporučuje vázaný krov, ale u domů bez obytného podkroví se zase doporučují vazníky. V minulosti se na stavbách používaly hlavně sbíjené vazníky, ale v současné době jsou používány vazníky styčníkové.

Výhody vazníkové konstrukce:
- zastřešení jakéhokoliv půdorysu
- bohaté využití v praxi
- úspora dřeva a nízká hmotnost

Vazníky sice představují levnější formu konstrukce, ale i přesto se někdy ještě dávají klasické krovy.
Výhody krovů:
- využití podkrovního prostoru
- lepší estetická stránka

Dejte si pozor na požáry

Požáry jsou každodenní součástí našeho života. Věděli jste, že v minulém roce jich bylo v Česku víc než 11 0000, z toho v bytových a rodinných domech víc než 1 800? Vyhoření domů, oběti na životech, značné škody na majetku či otravy spalinami – to všechno jsou následky, které může způsobit oheň.

Vytápějte ekologicky bez potřeby plynu

Pokud máte menší domeček nebo byt, pak jsou osvědčeným způsobem vytápění akumulační kamna. Ideální pro ty, kde není zaveden plyn, a nechcete topit uhlím. Navíc dnešní akumulační kamna jsou inteligentní – umějí si pohlídat každou místnost zvlášť a vytápět ji pouze do potřebné teploty a následně ji udržovat.

Krby - pravé teplo domova

Chcete si chvíli odpočinout po náročném pracovním dni? Není nic lepšího, než usednout ke krbu a užívat si pohled do ohně a poslouchat praskající dřevo. Kromě toho, že jsou krby nenahraditelným doplňkem každé moderní domácností, jsou i zdrojem vytápění. Kamnářství je dnes stále populárnější řemeslo, protože spousta domácností se rozhoduje pro příjemné teplo z krbu, které vydrží déle.

Ako vybrať posteľ?

Vybrať správnu posteľ je neľahká úloha. Veľmi obľúbené sú na trhu drevené postele, ktoré sa vyznačujú radom výhod. A tam, kde sú výhody, tak sú aj nevýhody. Súčasný trh ponúka pestrú škálu drevených postelí, ktoré sa líšia typom dreva, vzhľadom a hlavne cenou. Človek v posteli strávi asi tretinu svojho života, a preto by ste nemali výber postele podceňovať.

Saunové palubky ve Zlíně

Po náročné práci se naložit do pořádně vyhřáté vířivky je to nejsladší potěšení co se může člověku dostat. Domácí vířivka je často ale velice drahá záležitost. Stejně příjemná ale může být i pravá domácí sauna, která působí pro náš tělesný systém i odpočinkovým dojmem a po které bude jedinec spát jako dudek.

Vyrábí se z kvalitního dřeva, protože musí obstát při vysokém žáru a vlhkosti. Kdo si chce sehnat saunové palubky Zlín, tak nemá problém, stačí informovat příslušné výrobce či dodavatele. A investice do kvalitního odpočinku je vratná.

Svítidla Brilliant

Brilliant patří v České republice na trhu svítidel k největším špičkám. Společnost byla založena v roce 1951 v Německu a od té doby prodělala dlouhý vývoj. V současnosti svítidla Brilliant patří pod britskou The National Lighting Company, kde je největší dceřinou společností v oblasti osvětlení a celkově se v Evropě řadí na druhou příčku.

Kamnářství

Krby se v dřívější dobách používaly převážně pro vytápění domů, či staveb, a také jako místo pro vaření. V dnešní době se krby opět stávají oblíbenými pomocníky při topení, ale je také možné nalézt krby čistě dekorativní.

Kachlová kamna na míru

Letošní zimu jsme chtěli strávit na chalupě v horách. Postavili jsme si krásnou roubenku, dřevěný nábytek a vyzdobili si ji jak za starých časů. Současně jsme zainvestovali a nechali si vyrobit od odborníka krásná kachlová kamna přímo na míru.

Kuchyně Brno

Stále více domácností prochází rekonstrukcí, protože trendy v bydlení se ubírají stále novými směry. Dnes je kladen důraz na jednoduchost a preciznost. A stejně to si uvědomuje firma Kuchyně Hanák, která má ve svém portfoliu nejen moderní kuchyně, ale také nábytek pro ložnici a ostatní pokoje bytů.

Matrace - Nejlepsispani.cz

Nejdůležitější místností každého domova je bezpochyby ložnice. Neradi ji ráno opouštíte, ale pak se celý den na ni těšíte. V ložnici si totiž můžete dopřát žádoucí odpočinek a spánek, který je pro tělo po náročném pracovním dni velmi důležitý. Člověk spánkem stráví asi třetinu svého života, a to je jeden z hlavních důvodů, proč byste si měli koupit kvalitní matraci, která vám bude svými vlastnostmi nadmíru vyhovovat. Matrace vám nabídne komfort, který potřebujete.

Joomla SEF URLs by Artio