Jaké jsou typy lamelových clon a kde se dají využít?

Lamelové clony se dají dělat podle různých kritérií. Dělí se např. podle typu využitého plastu nebo podle typu nosné lišty. My se dneska zaměříme na dělení lamelových clon podle typu využití.

Hygienické přepážky

Průhledné lamelové clony se dají využít jako hygienické přepážky. Je možné je nainstalovat před chladící pulty, kdy clony slouží jak ochrana potravin před, dále je možné je umístit před mycí zóny či personální vstupy. Zde slouží jako protiprašné bariéry.

Využití v zemědělství či potravinářství

V tomto případě lze využít lamelové clony ve skladech surovin, kde slouží jako ochrana proti promrzávání. V zemědělství je mohou využít např. chovatelé, kteří tak mohou ochránit svá zvířata před mrazem. Je také možné využít lamelové clony ke snížení spotřeby energie a to tak, že pomáhají od sebe oddělit dvě sousedící místnosti.

Využití v průmyslu

Tento typ využití asi každého, v souvislosti s lamelovými clonami. Zde je lze využít pro úsporu tepla v zimních obdobích, ochránit zaměstnance na pracovišti od hluku nebo prachu, umožní také rychlí průjezd a průchod, aniž by zaměstnanci museli manipulovat s vraty, pomáhají také zamezit vniknutí hmyzu a ptactva do prostor výroby.

Prodejny a provozovny

Lamelové clony se také využívají v prodejnách a provozovnách. Zde se například umísťují k chladicímu pultu nebo ochraňují rampy pro příjem zboží.

Joomla SEF URLs by Artio