Proč říct ano KVH hranolům?

Zvažujete, jestli při stavbě použít KVH hranoly nebo ne? Máme pro vás shrnuty výhody, které použití kávéháček přináší. Snad vám usnadníme rozhodování.

1. Není třeba dřevo ošetřovat

KVH hranoly jsou dokonale vysušené a při správném použití je není třeba dále nějak chránit před škůdci.

2. Stálý tvar

Ne, to není reklama na Taft, který pruží, ale drží za každého počasí, anýbrž fakt o KVH hranolech – ty se nekroutí a nepraskají.

3. Stejné rozměry po všech stranách

U těchto hranolů vás nic nepřekvapí - mají stejnou výšku i šířku na všech stranách.

4. Nejsou příliš těžké

Díky speciálnímu vysušení nejsou KVH hranoly těžké, ale jsou naopak lehčí než obyčejné nevysušené dřevěné trámy stejných rozměrů.

A to už jsou pro kávéháčka dobré argumenty, nemyslíte?

Tip na trendy zahradu - PLACEO

Chcete mít moderní zahradu 21. století? Tak to musíte mít stylovou terasu. Jenže ledajakou. Kompletní terasu zastřešenou trendy pergolou Placeo od společnosti THERMONT Zlín. Jste připraveni mít nejhezčí zahradu v okolí? Podívejte se, jak taková pergola vypadá!

Zámkové dlažby Zlín

Zámkové dlažby jsou nedílnou součástí téměř každého moderního rodinného domu. Jako příjezdová plocha či jako chodník okolo krásného trávníku tyto dlažby kompletně vyřadili jakýkoliv druh betonu či jiného materiálu. Fajnšmekři ještě vylepšují své obydlí pokládkou přírodních kamenů, ty jsou však rapidně dražší oproti zámkové dlažbě. Zámková dlažba je navržena tvarově tak, aby do sebe jednotlivé díly zapadaly, ale zároveň mezi sebou nechaly určitý prostor (spáry), které si pak vyplní rozmetaným pískem a štěrkem. Bohužel je poměrně složité provést pokládku, pokud nechcete, aby se Vám dlažba do několika týdnů zvlnila. Je lepší investovat do odborné firmy, např. Zámkové dlažby Zlín, která Vám poradí ideální materiál a zhotoví pokládku přesně podle představ.

Kam plechové dveře?

Nejprve je dobré vědět, z čeho se vlastně plechové dveře skládají. Jsou tvarovou obdobou klasických dřevěných dveří a skládají se ze dvou částí: užší části (vany) a širší části (víka). Jsou hladké, bez požární odolnosti. Jednokřídlové jsou standardně vyrobeny z pozinkovaného plechu o síle 0,55 mm (lze použít i plech 0,8 za příplatek), dvoukřídlé jsou vyrobeny vždy z pozinkovaného plechu 0,8mm, který zaručuje vysokou odolnost proti korozi a umožňuje použití téměř všech povrchových úprav. Kde plechové dveře nejvíce najdete? V zásadě se hodí do střežených objektů, kde je nejdůležitější bezpečnost a odolnost. Tím pádem se dají využít i do každého bezpečnostního krytu. Dále je najdeme u různých garáží či průmyslových hal. Nejčastěji se pak vyskytují u přenosných mobilních buněk.

Lupající vazníky

Mezi zákazníky, kteří si nechali opravit střešní konstrukci se vyskytl hodně frekventovaný problém - lupající vazníky. Na server forum-tzb.info napsal uživatel Vašek: "Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zajímavou věc. Máme na domě sbíjený vazník s rozpětím od 8 do 16m. Vazník v létě i v zimě lupe. Ale tak že mě to v noci budí protože se klepe celý dům a mám dojem, že od těch lupanců praskají i zdi. Četnost lupání je v zimě cca 5 za den v létě pak i 50 denně. Byla tu i firma, která vazník vyráběla a neshledala nic závadného. Já mám podezření na špatné ukotvení. Vazník je ukotven ve středu do betonového stropu a na krajích do věnce. Tam si myslím že by neměl být pevný spoj ale jen kluzky. Máte prosím někdo s tímto podobné zkušenosti, popřípadě nějaký způsob řešení? Děkuji". Jaké mu doporučili ostatní uživatelé řešení? Jednoduché - uložit vazníky na teflon. Vašek poté s radostí odpovídal: "Vazníky byly uloženy na teflonové kluzky, zdviženy tak aby se nedotýkaly stropu a problém byl odstraněn."

Krytý nebo holý bazén?

Koupat se jen v létě či po celý rok? To je oč tu běží! Ve věcizastřešení bazénů je spousta otázek, které je si třeba položit. Především fakt, že pokud zastřešíte bazén a při vysokých teplotách nebude dostatečně větrán, razantně se zhorší kvalita vody a může docházet i k výskytu mnoho bakterií. Výhodou naopak je, že špičkové firmy zajišťují garanci až 15 let! Naopak je zde mnoho výhod, které oceníte zejména, pokud bydlíte mimo centrum. Například Vám může vzniknout na zahradě esteticky vyladěná stavba a nemusíte řešit, jestli se tam nezatoulá zvíře či Vám tam nespadne dítě. Tou největší výhodou je však ochrana proti UV záření, která nedopustí poškození materiálu bazénu, ale také Vaší kůže.

Starejte se o komín - vydrží vám déle

vrtání komínů ZlínNaše společnost provádí frézování a vložkování komínů všude po celém území Zlínska. Poskytujeme kompletní konzultace a obhlídky, navrhneme individuální cenu přizpůsobenou Vaším podmínkám a potřebám.


Kdy je potřebné vložkávání a frézování komínů?


Frézování a následné vložkování komínů Zlín je vhodné provádět tehdy, když si to žádá daný spotřebič, kotelna nebo Váš domácí krb.

K čemu jsou vazníky dobré?

Téměř každý větší či menší dům postavený v době před revolucí si dnes žádá rekonstrukci. Nejvíce trpí střechy, do kterých proniká vlhko a zima do domu. Nové střechy jsou postaveny na vazníkové konstrukci, ale příhradové mají daleko širší uplatnění a já Vám ukážu proč.
Jako vždy je hlavním faktorem nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Opět se hledají úsporná opatření. Tyto příhradové vazníky využívají téměř všechny moderní supermarkety a obchodní centra. A to je důvod, proč hledat po výhodné a hlavně kvalitní nabídce.

Pro venkovní stínění zvolit žaluzie či rolety?

Venkovní žaluzie Brno

Světlo dokáže ovlivnit, jak se cítíte nejen doma, ale i v práci. Někdy je však nezbytné s množstvím světla pracovat, protože jeho intenzita se v závislosti na ročním období mění. Množství světla se dá regulovat pomocí stínící techniky. Velmi oblíbené jsou venkovní žaluzie Brno, ale na popularitě neztrácí ani rolety. Jaké stínění tedy zvolit? Na to se podíváme v dnešním článku.

Dodavatel dřevěného materiálu: Puidukoda

severské palubkyStavíte dům nebo jenom plánujete přístřešek, terasu nebo pergolu? Pokud jste ze Zlína či okolí, tak budete určitě potřebovat dodavatele dřeva, který nabídne širokou nabídku výrobků a materiálu. Proč nevyužít služeb nové a aktivní společnosti Puidukoda CZ s.r.o., která je dceřinou společností svojí matičky ze severu. Právě severské dřevo je jejich předostí, kvalitou a nejlepším artiklem. Vybírejte ze severských palubek, které jsou ze smrku nebo borovice, některé dokonce ze sibiřského modřínu.

Joomla SEF URLs by Artio