Potrubí a jeho druhy

potrubíTrubky neboli potrubí patří mezí speciální zařízení z hlediska technických vlastností. Patří mezi dopravní prostředky a skládá se z jednotlivých trubek nebo rour. Dopravovat můžete kapaliny, plyny, ale také sypké materiály. Dokonce lze potrubím posílat i předměty – k tomu sloužila potrubní pošta. Pokud potrubí propojíte s topným zdrojem, tak může potrubím proudit i tepelná energie. Nejčastěji se takto přesouvá vodní pára.

Dětská hřiště ve Zlíně

Při údržbě dětských hřišť je zařízení je nutno instalovat bezpečným způsobem a podle návodu výrobce, který také určí intervaly ve kterých by se mělo hřiště kontrolovat. Zařízení se doporučuje kontrolovat následovně - běžná vizuální kontrola; provozní kontrola a roční hlavní kontrola, ta musí být prováděna oprávněnou osobou přísně v souladu s pokyny výrobce. Jestliže byly v průběhu kontroly objeveny závady ohrožující bezpečnost, je nutno je bezodkladně odstranit. Není-li to možné, je třeba zařízení zajistit proti používání.
Pokud chcete mít místo, kde si vaše dítě hraje pod kontrolou, zařiďte si takové hřiště na zahradě a nemusíte se ničeho bát. Pomůže vám k tomu specializovaná firmy, například dětská hřiště Zlín, která se zaručují nejvyšší kvalitou použitých materiálů.

Vazníky nebo krovy?

Při rokonstrukci střech se pravděpodobně budete rozhodovat mezi vazníky a tradičním kovem. Nemůžeme všeobecně říci, zda je vazníková konstrukce kvalitnější než krov. Existují situace, kdy si každé řešení najde své uplatnění. 

U podkrovních domů se doporučuje vázaný krov, ale u domů bez obytného podkroví se zase doporučují vazníky. V minulosti se na stavbách používaly hlavně sbíjené vazníky, ale v současné době jsou používány vazníky styčníkové.

Výhody vazníkové konstrukce:
- zastřešení jakéhokoliv půdorysu
- bohaté využití v praxi
- úspora dřeva a nízká hmotnost

Vazníky sice představují levnější formu konstrukce, ale i přesto se někdy ještě dávají klasické krovy.
Výhody krovů:
- využití podkrovního prostoru
- lepší estetická stránka

Dejte si pozor na požáry

Požáry jsou každodenní součástí našeho života. Věděli jste, že v minulém roce jich bylo v Česku víc než 11 0000, z toho v bytových a rodinných domech víc než 1 800? Vyhoření domů, oběti na životech, značné škody na majetku či otravy spalinami – to všechno jsou následky, které může způsobit oheň.

Vytápějte ekologicky bez potřeby plynu

Pokud máte menší domeček nebo byt, pak jsou osvědčeným způsobem vytápění akumulační kamna. Ideální pro ty, kde není zaveden plyn, a nechcete topit uhlím. Navíc dnešní akumulační kamna jsou inteligentní – umějí si pohlídat každou místnost zvlášť a vytápět ji pouze do potřebné teploty a následně ji udržovat.

Dohlížejte na své děti na hřišti

Dětská hřiště Zlín patří mezi oblíbené vycházkové cíle pro rodiny s dětmi. Hlavně na Jižních Svazích najdete nespočet takovýchto zákoutí, kde můžete strávit příjemné chvilky s vašimi dětmi. Díky různým dotacím a sponzorům tak vznikají barevné hračky, na kterých se děti mohou vyblbnout a večer, když dojdou domů, tak lehnou a během chvíle usnou.

Pokud si ale vaše ratolesti hrají na takových dětských hřištích, měli byste na ně dohlížet, protože zde hrozí, že zraní sebe nebo své kamarády.

Mezi vybavením dětských hřišť najdete skluzavky, houpačky, různé formy neobvyklých prolézaček, běžecké trenažery apod. Možnosti jsou dneska velké, záleží na finančních nákladech, které je město ochotné investovat.

Kdy provádět vložkování komínu?

V současné době se upouští od komínů, které byly budovány před desítky lety. V roce 1981 sice vyšla vyhláška, která přikazovala pravidelnou kontrolu komínů, ale později se stala neplatnou. Revize nebyly dodržovány, což se podepsalo na špatném technickém stavu komínů. Vložkování komínů Zlín jako město takové vyžaduje hlavně u starších, ještě nezrekonstruovaných budov. A kdy se vložkování provádí?

Krby - pravé teplo domova

Chcete si chvíli odpočinout po náročném pracovním dni? Není nic lepšího, než usednout ke krbu a užívat si pohled do ohně a poslouchat praskající dřevo. Kromě toho, že jsou krby nenahraditelným doplňkem každé moderní domácností, jsou i zdrojem vytápění. Kamnářství je dnes stále populárnější řemeslo, protože spousta domácností se rozhoduje pro příjemné teplo z krbu, které vydrží déle.

Ako vybrať posteľ?

Vybrať správnu posteľ je neľahká úloha. Veľmi obľúbené sú na trhu drevené postele, ktoré sa vyznačujú radom výhod. A tam, kde sú výhody, tak sú aj nevýhody. Súčasný trh ponúka pestrú škálu drevených postelí, ktoré sa líšia typom dreva, vzhľadom a hlavne cenou. Človek v posteli strávi asi tretinu svojho života, a preto by ste nemali výber postele podceňovať.

Saunové palubky ve Zlíně

Po náročné práci se naložit do pořádně vyhřáté vířivky je to nejsladší potěšení co se může člověku dostat. Domácí vířivka je často ale velice drahá záležitost. Stejně příjemná ale může být i pravá domácí sauna, která působí pro náš tělesný systém i odpočinkovým dojmem a po které bude jedinec spát jako dudek.

Vyrábí se z kvalitního dřeva, protože musí obstát při vysokém žáru a vlhkosti. Kdo si chce sehnat saunové palubky Zlín, tak nemá problém, stačí informovat příslušné výrobce či dodavatele. A investice do kvalitního odpočinku je vratná.

Svítidla Brilliant

Brilliant patří v České republice na trhu svítidel k největším špičkám. Společnost byla založena v roce 1951 v Německu a od té doby prodělala dlouhý vývoj. V současnosti svítidla Brilliant patří pod britskou The National Lighting Company, kde je největší dceřinou společností v oblasti osvětlení a celkově se v Evropě řadí na druhou příčku.

Joomla SEF URLs by Artio