Dejte si pozor na požáry

Požáry jsou každodenní součástí našeho života. Věděli jste, že v minulém roce jich bylo v Česku víc než 11 0000, z toho v bytových a rodinných domech víc než 1 800? Vyhoření domů, oběti na životech, značné škody na majetku či otravy spalinami – to všechno jsou následky, které může způsobit oheň.

Pro vlastní nezodpovědnost škodíme svému zdrav i majetku. Jen v prvním půlroce 2009 zemřelo při požárech bytových a rodinných domů 17 lidí a přímí škody na majetku byly vyčíslené na víc než 3 milióny eur.

Statistiky požárů na území Česka mluví jasnou řečí a jsou alarmující. Nejčastější příčinou požárů v rodinných domech je na prvním místě vyhoření sazí, tedy nevhodný technický stav komínových těles, tj. nedostatečná péče zanedbání povinnosti. Abyste předešli ničivým katastrofám, měli byste komínům Zlín věnovat pozornost a důkladně se o něj starat. Nešetřete na nesprávných místech a vytvořte pro sebe i vaši rodinu bezpečné hnízdo.

Bydlení bez obav
Jednou ze základních vlastností kvalitního komína je jeho dobrý tah, a tedy bezpečný obvod spalin přes střechu. Pouze v případě, že jsou spaliny bezpečně a hygienicky odvedené skrz střechu, nemohou se dostat zpět do obývacích prostor. Pokud máme komín na tuhé palivo, usazují se saze na jeho stěnách. V případě, že je pravidelně nevymetáme, vznikne několikacentimetrový nános sazí. Ten může po přiložení dřeva do vytápěcího spotřebiče začít hořet a v komínovém průduchu vznikne teplota až 1 200°C. Vytápění plynným palivem je o to nebezpečnější, že plyn není cítit. Když se zemní plyn spálí a nevyvede komínem do volného ovzduší, tak se dům naplní spalinami jako vana s vodou. A koho tento smrtící plyn najde, tak toho pomaličku zadusí.

Joomla SEF URLs by Artio